Alacsony rizikójú csoport

Köszönjük, hogy kitöltötte kérdőívünket.

A válaszai alapján Ön a alacsony rizikójú csoportba tartozik, javasoljuk keresse fel háziorvosát és méresse meg vércukorszintjét!

Általános tudnivalók a cukorbetegségről

Cukorbetegség esetén a hasnyálmirigy nem állít elő megfelelő mennyiségű inzulint, vagy a termelt inzulin nem hasznosul hatékonyan a szervezetben. Egyik esetben sem megfelelő a vércukorszint szabályzása, aminek következtében megnő a vérben lévő cukor mennyisége. A diabétesz eltérő tünetekkel járhat a betegség különböző típusainál. Ilyen tünet lehet a lassan gyógyuló seb vagy a gyakori szomjúság, fokozott éhségérzet, de a cukorbetegségnek az esetek túlnyomó részében a kezdeti stádiumban még nincsenek tünetei, ezért csak nehezen ismerhető fel. A különböző típusú diabétesznek eltérő tünetei vannak. Egyáltalán nem biztos, hogy gyakori és nagy mennyiségű vizelet, vagy a szomjúság a cukorbetegség egyértelmű korai jele.

A cukorbetegség főbb típusai a következők:                                                                      .
Az 1-es típusú diabétesz elsősorban gyermekekben, serdülőkben vagy fiatal felnőttekben alakul ki. A diabétesznek ebben a típusában a hasnyálmirigy sejtjei egyaltalán nem termelnek többé inzulint. Az 1-es típusú cukorbetegség általában gyorsan, jellegzetes tünetek kíséretében következik be. Minél fiatalabb valaki annál gyorsabb a folyamat. Gyermekkorban akár néhány nap alatt is, fiatal felnőttkorban hónapok alatt fejlődhetnek ki a klinikai tünetek. Az 1-es típusú diabétesz jellegzetes tünetei: szomjúságérzés, fáradékonyság, sok vizelet, fogyás, homályos látás, éhségérzet, szájszárazság.

A 2-es típusú diabétesz a cukorbetegség leggyakrabban előforduló változata, ami bármely életkorban kialakulhat. Ennél a típusnál a szervezet kevés inzulint állít elő, vagy a szervezet által termelt inzulin nem hat megfelelő módon. A 2-es típusú cukorbetegségnek általában kevés tünete van. Akár több éven keresztül is fennállhat anélkül, hogy diagnosztizálnák. Ezért csak a laboratóriumi vércukorszint-ellenőrzés adhat biztos eredményt. Egy egyszerű vérvétellel már a diabétesz előszobájának tartott inzulinrezisztencia is kimutatható. A 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknél gyakran kialakuló szövődmények a baktériumok által okozott bőrfertőzések). Jellegzetes tünet még, a sebek lassú gyógyulása.

A gesztációs vagy terhességi diabétesz a terhesség alatt alakul ki és az esetek többségében a szülés után elmúlik. A terhességi diabéteszben szenvedő nőknél később gyakrabban alakulhat ki 2-es típusú diabétesz.

Ha ismer olyat, akit érinthet a probléma, kérjük ossza meg a kérdőívünket. Köszönjük!

Facebook
Email

Cukorbetegséggel kapcsolatos további cikkjeink

mi az a béta glükán?
Gyógynövények
Admin Naturl

Mi az a béta-glükán?

A béta-glükán bizonyos növények vagy gombák sejtfalában megtalálható összetett cukor (poliszaharid).  A glükóz molekulák a beta-glükánban erős, stabil rostokat alkotnak, melyek arra hivatottak, hogy tartsák

Tovább olvasom »
Cukorbetegség
Admin Naturl

Inzulinrezisztencia tévhitek

Napjainkban az inzulinrezisztencia az egyik legsűrűbben előforduló egészségügyi probléma, ami tulajdonképpen egy anyagcserezavar. Noha nem új keletű a probléma, ennek ellenére sok tévhit él bennünk.

Tovább olvasom »
Cukorbetegség
Admin Naturl

Mi az inzulinrezisztencia?

Inzulinrezisztencia? Cukorbetegség? Mi a különbség?  A sejteknek a glükóz (lebontott cukor) adja az energiát. Ahhoz, hogy a sejtekbe bekerüljön a glükóz, az inzulin közvetítő szerepére

Tovább olvasom »

Termék ajánló

2023 © Natur-L | Minden jog fenntartva

error: VÉDETT TARTALOM, KÉREM NE MÁSOLJA!
×
×

Cart